Předposlední etapa Rallye Dakar mezi Al Ula a Yanbu opět přinesla své výzvy. Během 420 km dlouhé rychlostní zkoušky se česká posádka týmu Toyota Gazoo Racing Czech Tomáš Ouředníček a David Křípal potýkala s několika dramatickými, ale i pozitivními okamžiky. I přes pár problémů se jim podařilo vybojovat 30. místo, což jim umožnilo posunout se o jednu příčku v celkové klasifikaci, kde jim nyní náleží 39. pozice.

„Začali jsme dobře. Zpočátku se velmi prášilo, ale po chvíli se prach rozplynul a viděli jsme krásně. Potkali jsme pět aut hledající waypoint. Davidovi se dnes ale mimořádně vydařila navigace, takže jsme našli správnou cestu a všichni nás poté následovali. Aut bylo opravdu hodně, předjeli jsme jich snad pět nebo šest najednou.

Před námi však jel pomalý Can-Am. Snažili jsme se řidiči dát Sentinelem znamení, ale on nezastavil. Dojeli jsme do kaňonu, kde byl hustý prach. Museli jsme zastavit, a tak trochu jsme uvízli mezi stromy. Nemohli jsme se s autem vyprostit. Proto David vystoupil z auta ven, aby varoval jinou posádku, která se k nám blížila. Nevěnovala nám však pozornost a narazila do našeho auta, čímž poškodila jeho zadní část. Byli jsme zaklíněni do sebe; my jsme nemohli jet dopředu a oni nemohli vycouvat. Naštěstí přijelo další auto a vytáhlo nás oba ven. Byla to dost děsivá situace a ztratili jsme kvůli ní asi dvacet minut, ne-li víc.

Pokračovali jsme dál a snažili se dohnat alespoň část ztraceného času. Pak jsme ale na kraji trati uviděli dvě Toyoty. V jedné z nich byl Lucas Moraes, který ale pomoc nepotřeboval, takže jsme jeli dál. O něco později jsme obdrželi signál Sentinel. Byl to Lucas Moraes a my ho samozřejmě nechali projet. Když však zrychloval, vylétl z pod jeho auta velký kámen přímo do předního skla a poškodil ho.

Dnešní den nám bohužel přinesl hodně škod, ale nakonec jsme v pořádku dorazili do cíle. Naše Toyota Hilux T1+ fungovala perfektně. Když jsme měli čistou stopu, naše tempo bylo opravdu rychlé. Mechaniky dnes čeká opět dlouhá noc a doufáme, že posledních 180 km letošní Rallye Dakar úspěšně dokončíme,” řekl k náročné cestě 11. etapou Tomáš Ouředníček.

Pátek je posledním dnem 46. ročníku Rallye Dakar, jehož součástí je 175 km dlouhá rychlostní zkouška v okolí Yanbu.

Pokračovat na web ultimatedakar.cz