Zájemci o startovné na závody 57. ročníku ČEZ Jizerské 50 mají stále možnost pohodlné online registrace až do neděle 28. ledna. Z nabídky závodů se však již nelze přihlásit na nejdelší 50km závod a ani na jeho kratší 25km variantu. Závody ČEZ Jizerská 50 a Jizerská 25 zcela naplnily svou kapacitu. Fanoušci běžeckého lyžování, kteří se nestihli registrovat, však nemusí zoufat! Stále zbývá posledních pár desítek míst na populární bruslařské závody a také na novou nenáročnou trasu ČT Jizerské 10.

Stejně jako loni se organizátorům povedlo nejslavnější závod vyprodat ještě před koncem registrací v průběhu ledna. “Máme velkou radost, že lidé mají takovou chuť k pohybu a vybírají si k tomu právě běžecké lyžování a ČEZ Jizerskou 50. Slavný závod patří k české sportovní tradici a lyžaři na něj nezapomínají, o čemž svědčí dva účastnické rekordy z roku 2022 a 2023,” říká za pořádající agenturu Raul David Douša.

Jizerská 50 již dávno není akce s jediným závodem, naopak nabízí bohatý čtyřdenní program s celkem 8 lyžařskými výzvami a kulturním doprovodem. Mezi ně rozhodně patří Volkswagen Bedřichovská 30, tradiční závod volnou technikou, který se pojede ve čtvrtek 8. února. Ve stejný den je na programu také další skejtový závod – ČSOB Jizerská 17, který zažil svou premiéru teprve v loňském roce. Na obě distance v tuto chvílí zbývá posledních pár desítek míst.

Rodiny s dětmi a všichni, kdo dávají přednost lehké klasice, by si rozhodně neměli nechat ujít letošní ČT Jizerskou 10 s novou trasou. Organizátoři závodu si dali extra záležet, aby byl závod nenáročný s minimálním možným převýšením a zároveň měl co nabídnout všem, kteří se chtějí pokochat krásnými výhledy. Jeden z těch nejhezčích letos bude přímo z ikonické hráze Černá Nisa, kde se jinak běžkařské stopy neupravují. Start bude nově rozdělen hned do třech startovních vln, čímž bude zajištěna i bezproblémová průchodnost trasy.

ČEZ Jizerská 50 se koná v termínu 8. – 11. února 2024. Startovní číslo lze do vyprodání kapacity nebo do půlnoci 28. ledna pořídit na www.jiz50.cz.

SKOL ve stopě!