Titul Muž roku získal Josef Kůrka v roce 2016, ale ani po letech na soutěž, která mu převrátila život, nezapomněl a přišel podpořit finalisty jubilejního 25. ročníku při jejich představení na tiskové konferenci v Restaurantu na Střeleckém ostrově.

„Na soutěž vzpomínám jenom v dobrém, díky soutěži se mi otevřel úplně jiný svět, než na který jsem byl zvyklý. Ne každý ročník jsem pak sledoval, ale letošní, dvacátý pátý, si ujít nenechám. Už i proto, že se na finále do Náchoda určitě pojedu podívat,“ usmíval se urostlý Pepa.

Josef už se stal také otcem synka Rafaela a jako správný táta se musel pochlubit: „Už snědl sám celý banán. Je mu 11 měsíců, roste jako z vody. Dva dny ho nevidím a je jiný. Strašně to letí,“ uvedl Pepa Kůrka.

Na otázku, co je těžší disciplína být Mužem roku nebo otcem roku odpověděl: „Nevím, jestli se mi to daří být otcem roku. Snažím se, co můžu, ale samozřejmě je to první dítě, tak se s partnerkou Angie  učíme vychovávat. Určitě tam jsou nějaké chybičky, které by se daly zlepšit.“Znamená to snad, že u druhého dítěte chybovat už nebude? „Já jsem původně děti vůbec neplánoval,ale když přišel Rafík, tak byl tady. Ale je to první a poslední mé dítě. Další rozhodně neplánuji,“ dušoval se Josef.

Finalisté soutěže Muž roku předvedli oblečení od společnosti C&A,  spdní prádlo od Trenýrkárny, boty od CCC a obleky Koutný. Prezident soutěže Muž roku David Novotný byl s výběrem letošních finalistů spokojený a přidal několik zajímavých čísel. „Letos se zaregistrovalo 680 mladých mužů, z nichž 150 jsme pozvali na casting. Kvalitě výběru pomohlo i rozšíření věkové hranice na 35 let. Vzešla z toho dvanáctka finalistů, z nichž 7 poletí na světové soutěže. Finalisty čeká soustředění a pak finále,“ uvedl David Novotný a upřesnil: „Letos je to 25. ročník a finále se koná 23. srpna v Náchodě a opět podpoříme Nadační fond Šťastná hvězda.“

A komu budou diváci náchodského divadla držet palce? 

1. David Vencl – asistent hudební společnosti, 25 let, Náchod

2. Vojtěch Bělunek – podnikatel, 32 let, Ostrava

3. Daniel Štefan – student, 20 let, Strančice

4. Ondřej Valenta – učitel, 32 let, Praha

5. Jan Jiránek – mechatronik, 26 let, Mladá Boleslav

6. Jiří Dráb – manažer, 32 let, Zlín

7. Daniel Sklář – podnikatel, 29 let, Praha

8. Jakub Mádl – asistent kameramana, 35 let, Nový Bydžov

9. Jakub Klíma – OSVČ, 32 let, České Budějovice

10. Petr Hantych – řidič, 29 let, Ústí nad Labem

11. Marcel Nazad – manager, 34 let, Prostějov

12. Tom Jurka – Spisovatel a cestovatel, 32 let, Praha