Zdraví & Krása
Dovolená bez studu – zatočte s nevzhlednými „křečáky“ ještě před létem PDF Tisk Email
Středa, 09 Červen 2021 06:16
alt
Léto klepe na dveře, sukně i kalhoty se zkracují, lýtka se odhalují… Ne všichni to však vítají. Někteří z nás se totiž za své nohy stydí, protože se po nich vinou drobnější i velké modrofialové žíly, strašák pro spoustu lidí. Čechů trpících křečovými žilami neboli varixy je až 80 %. Jenže co teď? Zvolit raději něco zahalujícího, aby nevzhledné „křečáky“ nebyly vidět? Možná vás to překvapí, ale křečové žíly můžete mít za týden pryč.  Zeptali jsme se odborníka na žíly – a ty křečové především – MUDr. Oty Schütze, primáře Žilní kliniky v Praze, co před létem udělat pro své nohy.
Aktualizováno Středa, 09 Červen 2021 08:06
Celý článek...
 
Osobní kontakt lékárníka s pacientem je nenahraditelný. Alespoň jednu lékovou chybu měsíčně zachytí 99 % lékárníků, ukázal průzkum PDF Tisk Email
Pondělí, 07 Červen 2021 16:22

alt

Lékárníci jsou posledním bodem kontroly před výdejem léčiva pacientům. Svou odbornou konzultací dokáží zabránit různorodým lékovým chybám, které jsou závažnou příčinou špatné účinnosti a nežádoucích účinků léků. Lékové chyby mají negativní vliv nejen na zdravotní stav pacienta, ale znamenají i nemalé finanční náklady pro pacienty a celý zdravotní systém. Z aktuálního průzkumu České lékárnické komory (ČLnK) mezi lékárníky napříč ČR vyplynulo, že alespoň jednu lékovou chybu měsíčně zachytí více než 99 % lékárníků. Více než 2/3 lékárníků odhalí při osobním výdeji lékovou chybu alespoň 1x týdně a přes 20 % dotazovaných lékárníků jí zabrání dokonce každý den.

Aktualizováno Úterý, 08 Červen 2021 06:32
Celý článek...
 
Řešíte letní přípravy na poslední chvíli? Vsaďte na dary přírody… PDF Tisk Email
Neděle, 30 Květen 2021 11:16

alt

Dlouhá zima, omezené možnosti cestování a zavřené bazény i wellness centra. Plavky zkrátka dlouho zahálely a spousta z vás možná také. Pokud teď s rostoucími venkovními teplotami i nabídkou letních dovolených rychle ladíte formu, bude se vám hodit podpora. Užitečnými pomocníky přitom mohou být i přírodní látky.

Aktualizováno Neděle, 30 Květen 2021 14:25
Celý článek...
 
Při výletech do přírody pozor na klíšťata PDF Tisk Email
Sobota, 29 Květen 2021 14:37

alt

Spolu s příjemnými slunečnými dny přichází také doba, kdy na nás venku číhají klíšťata. Tihle paraziti nejsou jen otravní, ale mohou i přenášet závažná onemocnění jako je lymeská borelióza, klíšťová encefalitida, tularémie, anaplasmóza, rickettsióza, babezióza a další. Zopakujme si tedy zásady ochrany proti klíšťatům.

Aktualizováno Úterý, 01 Červen 2021 07:09
Celý článek...
 
Připravte pokožku na léto s rakytníkem PDF Tisk Email
Sobota, 29 Květen 2021 10:23

Chybně bývá rakytník považován za ovoce, které je prospěšné pouze v podzimním a zimním období. Dozrává sice od srpna do října, ale přináší takové benefity, které rozhodně nejednomu milovníkovi zdravé stravy a krásné pokožky dokáží zpříjemnit i letní měsíce. Jaký má tedy rakytník vliv na krásu?

Aktualizováno Neděle, 30 Květen 2021 14:00
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 82

Reklama

Banner