Na hradčanském Novém Světě už po dvacáté otevíráme brány Letní scény. Od 20. května do 13. září hrajeme téměř denně, dohromady 115 představení. V tuto chvíli je již prodána polovina vstupenek. Brány letního Ungeltu otevírá i uzavírá Richard Krajčo v monodramatu Všechny báječný věci.

Slavíme, dary ale posíláme do Centra Paraple

Divadlo Ungelt zvládlo ustát otřes pandemie hlavně díky svým divákům. Kulaté narozeniny Letní scény jsou ideální příležitostí k tomu, abychom vlnu dobra poslali dál. I Centrum Paraple letos slaví kulatiny – 30 let od založení. Společně tak máme “padesátku”! Při té příležitosti pořádáme 10. července 2024 charitativní představení naší nejžádanější inscenace Brácha. Z každé zakoupené vstupenky posíláme 100% z ceny přímo na konto Centra Paraple.

 O čem je Brácha? Opravdu poctivé divadlo, postavy propracované do detailu, srdcervoucí milostný trojúhelník. Diváci se v tomto rodinném dramatu mohou těšit na Veroniku Khek Kubařovou, Igora Orozoviče a Marka Němce.

Pro naše milé diváky letos máme zbrusu nové zastřešení hlediště, které nejen že ochrání před deštěm, ale zajistí i proudění vzduchu v tropických teplotách. Navíc herce v životních rolích si můžete “vychutnat” i s občerstvením přímo v hledišti.

Novinky na Letní scéně

 V psychologickém dramatu Nadechnout se života se po dvaceti letech k divadelnímu herectví vrátila Tereza Brodská. Epicentrem slavné britské hry Davida Harea je svár mezi milenkou a manželkou, které spojil a opustil tentýž muž. V roli milenky exceluje Jitka Smutná.

Marek Němec

Naprostou novinkou, jak pro Kamennou scénu, tak pro Letní, je komedie o dvou bláznivých pečovatelkách Vzhůru ke hvězdám autorky Marie Jones. Obyčejná pracovní směna se zvrtne Ivě Pazderkové a Petře Nesvačilové.

Pestrý repertoár V repertoáru Letní scény si každý přijde na své. Diváky zaručeně rozesměje Bára Štěpánová v Krásné vzpomínce. V této hudební komedii se Ondřej Brousek snaží zkrotit slavnou pěvkyni s hlasem tříštícím okenní tabulky.

O další komedie není nouze! Prázdninový Vejšlap čeká Petra Stacha, Martina Písaříka a Jana Holíka. Inscenace, která se vesele potýká s krizí středního věku, oslavila v lednu za velkého potlesku svou 100. reprízu.

Smích se nesmí vytrácet, ani když svérázný automechanik obdrží nečekanou zprávu. Co je v životě důležité a co pomíjivé? Z temperamentního provedení italské komedie Pstruzi hereckého tria Pavla Lišky, Jaromíra Dulavy a Aleny Mihulové byl loni nadšený i sám autor Edoardo Erba.

I autora Houslí Dana McCormicka naše provedení potěšilo. Ve zlodějíčkovské tragikomedii budou táhnout za jeden smyčec Milan Hein, Pavel Liška a Jiří Langmajer.

 Na repertoáru nám nechybí ani klasiky světového dramatu. V Příběhu ze zoo se na lavičce v Central parku náhodou potkají Ondřej Brousek a David Švehlík. Mistrovské dílo slavného amerického dramatika Edwarda Albeeho o izolaci moderního člověka je i půl století po světové premiéře stále aktuální.

Na Letní scéně nebudou chybět ani další divácky oblíbené tituly: Deštivé dny (Richard Krajčo a David Švehlík), Skleněný strop (Tatiana Dyková a Jiří Langmajer), Slepice na zádech (Tatiana Dyková, Vojtěch Dyk a Radovan Klučka), Cesta k vodopádům (Jiří Langmajer a Anežka Šťastná), Miss Dietrich lituje (Regina Rázlová a Simona Postlerová), Přítelkyně (Alena Mihulová a Jitka Smutná), Drobečky z perníku (Simona Stašová), Na zlatém jezeře (Simona Stašová, Ladislav Frej nebo Jan Vlasák), Pan Halpern a pan Johnson (Petr Kostka a František Němec),

Poslední ze žhavých milenců (Simona Stašová a Petr Nárožný), Taneční hodiny (Miroslav Táborský a Petra Nesvačilová), Staří mistři (František Němec a Milan Hein), Stůl pro dva (Alena Mihulová a Dalibor Gondík).

Všem divákům děkujeme za podporu. Provoz Divadla Ungelt je hrazen pouze ze vstupného a darů.

www.divadloungelt.cz