Nákup potravin není jen o tom, co máme na seznamu, ale i o strategii, kterou používáme. Chcete-li ušetřit čas i peníze, máme pro vás několik tipů a triků, jak toho dosáhnout.

Příprava před nákupem

Než vyrazíte do obchodu, zkontrolujte své zásoby a sestavte si seznam potřebných potravin podle plánovaných jídel na daný týden. To vám může udržet se ve svém rozpočtu a minimalizovat impulzivní nákupy.

Před samotným nákupem si udělejte průzkum cen. Najděte si čas a projděte si akční letáky.

Využívejte slevových kupónů. Uvidíte, že tato drobná příprava vám může ušetřit slušnou částku.

Kvalitní jídlo s výraznou slevou můžete také nakoupit prostřednictvím platformy Nesnězeno, do které je zapojena více než tisícovka různorodých partnerů včetně obchodního řetězce PENNY, který poskytuje zákazníkům výhodné balíčky především čerstvých potravin s blížící se dobou spotřeby (např. pečivo, zelenina).

Prozkoumejte možnosti privátních značek, které nabízejí široký výběr kvalitních potravin a dalších produktů za výhodné ceny. Exkluzivně v PENNY můžete objevit mléčné výrobky Boni, masné výrobky Řezníkův talíř, trvanlivé potraviny Karlova koruna, cereálie a zdravé mlsání Crip Crop, italské speciality a inspirativní produkty San Fabio aj.  

Než odejdete z domu, zkontrolujte si, zda máte svou zákaznickou kartu do obchodu.

Nakupování stále na stejném místě má mnoho výhod. Mimo jiné se v prodejně dobře a snadno orientujete, ale hlavně neztrácíte čas komplikovaným hledáním položek z vašeho nákupního seznamu a jdete na jistotu.

Kritéria pro výběr potravin

Kritéria výběru potravin se mohou lišit podle individuálních potřeb. Typicky byste měli zvážit faktory jako je čerstvost, kvalita, cena, nutriční hodnota, ale také osobní preference.

Nákup do zásoby

Důležité je nakupovat s rozvahou.

Základní suroviny, jako jsou luštěniny, konzervy, mouka, rýže, čaj nebo káva, nakupujte, ale rozumně a s mírou, aby zásoby nebyly nadbytečné.

Do zásoby nedoporučujeme kupovat čerstvé ovoce, zeleninu či mléčné výrobky, které nejste schopni spotřebovat v krátkém čase a mohly by zůstat nevyužité a zkažené.

Skladování potravin

Dodržujte doporučené skladovací podmínky pro každý typ potraviny. Využívejte ke skladování potravin vhodné uzavíratelné boxy nebo pytlíky.

Efektivní nakupování potravin není jen o úspoře finančních prostředků, ale také
o minimalizaci plýtvání a zajištění potřebné zásoby.

Tipy na nákup (levné a zároveň kvalitní potraviny)

Jogurtové Smoothie Boni mix

16,46 Kč – cena k 1.3.2024

Těstoviny vřetena Penny bezvaječná

19,38 Kč – cena k 1.3.2024

Cukr moučka Karlova Koruna

1kg, 24,90 Kč – cena k 1.3.2024

Džem Karlova Koruna borůvkový

58,34 Kč – cena k 1.3.2024

Těstoviny vřetena Penny bezvaječná

19,38 Kč – cena k 1.3.2024

Šunka pražská nejvyšší jakosti Řezníkův Talíř shaved

24,25 Kč – cena k 1.3.2024

Müsli zapékané Crip Crop lískový, pekanový ořech

37,90 Kč – cena k 1.3.2024

Více informací o produktech a cenách naleznete v prodejnách PENNY a na stránkách www.penny.cz