Jediný muž a umělec mezi čtyřmi ženami. Komu to půjde u plotny líp? Pragmatickým ženám, nebo bohémovi s hlavou v oblacích?
Kdo se bude bát, komu to nepůjde a kdo předvede, že vaření je jeho silnou stránkou? Jak se komu v kuchyni bude dařit připravit naplánované složité i jednodušší menu a kdo se nejvíc zapotí u přípravy úkolu týdne, kterým je v tomto týdnu příprava obloženého talíře?
Zjistíme, jak se Pražáci umí postavit k plotně, co zvládnou vykouzlit a kdo bude taktikem týdne. Sledujte Prostřeno! v tomto týdnu a třeba zjistíte, že vše nemusí být výhradně české a klasické, ale také světové a moderní. Nebo to bude úplně jinak? Soutěžící budou i v tomto týdnu bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může přinést deset tisíc. Ze stejné částky se pak může těšit i jeden z diváků, pokud bude štěstěna na jeho straně. Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a hlasujte!

Pondělí: Maminka Petra Vránová (38) dala na znamení shora a přihlásila se do Prostřeno!. Skok, který si museli prodělat, byl asi těžší pro ni než pro jejího syna Tomáška. Společně se věnují venkovním aktivitám, procházkám a spolu i běhají. Do pořadu se přihlásila, protože jí dal někdo znamení. Sama ani neví proč. Jako zábavu si pro své hosty připraví tematické pexeso. Předkrm vybrala, protože ho má rád její syn, polévku ji učila její babička, hlavní chod by mohl chutnat každému a dezert jí chutná. Ona sama přitom nepeče moc často, tedy až na cukroví.
A jak si tato parta sedne? Sledujte už v pondělí.

Úterý: Nezaměstnaná Romana (50) už žije sama. Má dvě děti – syna (30 let) a dceru (26 let), kteří již žijí samostatně. Do pořadu se přihlásila sama, protože chce poznat nové lidi a to, jak vaří a žijí. Těší se na dobrou zábavu a potěšila by ji i finanční výhra. Jako zábavu si připraví ukázkovou lekci kickboxu. Toto menu si vybrala, protože je české, umí tohle vše uvařit a všem to také chutná. Volný čas věnuje svému psovi. Má ráda přírodu, procházky, zdravotní cvičení a jógu. Ráda čte a poslouchá hudbu.
Jak zaujme její menu? Sledujte už v úterý.

Středa: Zpěvák Ondřej Provazník (28) rád zkouší nové věci. Natočil debutový televizní klip Ranní svit, který i otextoval. Klip k této písni se hrál na Óčko TV. Díky této skladbě se dostal i do ankety Český slavík Mattoni 2017 a byl to pro něj velký úspěch. V roce 2021 natočil své debutové album „Rockový nebe“ a v roce 2022 započal spolupráci s dirigentem a saxofonistou Felixem Slováčkem. Jeho Big Band ho začal doprovázet na koncertech v rámci projektu „Ondřej Provazník – S písněmi Karla Gotta“. Narodil se v Praze, ale celé dětství prožil v Prostějově. Miluje řízky. Objeví se jeho oblíbený pokrm v menu? Sledujte už ve středu.

Čtvrtek: Prodavačka Jaroslava (57) se do pořadu přihlásila sama. Má dceru a vnoučata. Zábava bude malování na záda pastelkou, kdy ten druhý bude malovat na papír, co si myslí, že to je. Toto menu si vybrala, protože je ozkoušené a doma všem chutná. Baví ji vaření, ruční práce, zahrádka a četba. Sama o sobě tvrdí, že je klidná a pohodová. Nejí ryby a houby. Ráda připravuje česká jídla.
Přinese jí její velká snaha a zápal nakonec výhru? Dozvíte se už ve čtvrtek.

Pátek: Telefonní konzultantka Veronika (18) tvrdí, že vařit neumí. Vystudovala střední školu filmovou – Panská. Pracuje jako telefonní konzultantka. Je svobodná a žije se svými spolubydlícími Bárou, Davidem a Sergejem. Do pořadu se přihlásila, protože chce „poflexit“ se svým vařením, i když to neumí. Během zábavy složí všichni rapový text – Veronika bude mít připravený beat. Ráda rapuje a dělá hudbu. Baví ji malování, psaní a cvičení ve fitness. Sama o sobě tvrdí, že je komunikativní, pracovitá, vtipná a talentovaná.
Bude její „flexi“ menu tím vítězným? Sledujte už v pátek.

Těšte se na páteční pokličky, nad kterými bude vše odhaleno! O soutěžících tohoto týdne se totiž hodně dozvíte!