Pražská Matějská pouť je v plném proudu. Pouťové atrakce lákají malé i dospělé návštěvníky. Jako tradičně, jeden den Matějské pouti je věnovaný handicapovaným a dětem z dětských a azylových domovů. Letos tento den připadne na 18. března. A už potřetí se organizátoři Matějské poutě pro tento den spojili s Nadačním fondem Šťastná hvězda.

,,Den pro handicapované a děti z dětských a azylových domů pořádáme již 32. rokem a tři roky spolupracujeme s Nadačním fondem Šťastná hvězda. Všichni zúčastnění mají možnost jít na všechny atrakce od 11 do 14 hodin zdarma a následně je pro ně připraven koncert na Křižíkově fontáně,“ uvedla paní Eva Kočková za pořadatele Matějské poutě.

Šťastná hvězda, Matějská pouť, Nadačním fondem Šťastná hvězda, Křižíkova fontána

Na návštěvníky čeká přes sto atrakcí, od houpaček a kolotočů pro nejmenší, až po adrenalinové atrakce pro velké. Vystoupením na Křižíkově fontáně děti i dospělé pobaví zpěvačky Olinka Rumlová, Sabina Lacová, Klára Kolomazníková, Jana Háziová, Petra Slaninová, Rebelky, Lumpína, hudebník Jarek Filgas a nebude chybět ani oblíbený kouzelník Michal Nesvadba. Koncertem diváky provedou Michaela Talpová a Ondřej Mandík.

Alena Skovajsová, zakladatelka a předsedkyně správní rady NF Šťastná hvězda, je na spolupráci s Matějskou poutí hrdá. ,,Šťastná hvězda pomáhá rozzářit oči dětem, a tak společně s firmou Kočka, spol s.r.o.  pořádáme charitativní akci. Je potřeba myslet i na ty nejmenší, kteří také vnímají složité dění kolem nás. Proto jsme se rozhodli je potěšit zábavným odpolednem, které dá alespoň na chvíli zapomenout na jejich těžké osudy.  Odměnou pro všechny jsou spokojené úsměvy dětí,“ uvedla Alena Skovajsová.