Světový festival Restaurant Week právě začal. Tentokrát má podtitul Jídlo nezná hranic, který by měl do restaurací přivést hosty, které baví objevovat chutě kuchyní z celého světa.  Dát si tak můžete jak peruánské ceviche, tak i Pohlreichova líčka.

V nabídce jarního ročníku najdete mnoho restaurací, jejichž menu vás proveze po celém světě. Těšit se můžete na Amano a tři italské La Bottega podniky, španělskou La Bodeguita del Medio, argentinské Gran Fierro. Asijské menu nabídne Pru 58 a prostřednictvím Sangam se podívat můžete podívat i do Indie. A protože steaky spojují kuchyně po celém světě, bude jich i letos několik. Tradičně totiž patří mezi nejpopulárnější. Filírovaný rumpsteak vám nabídne například Wood and steak.

Kdo chce zůstat v Česku, může využít jedinečnou příležitost! Do naší nabídky se totiž vrátil Pohlreichův Next Door a to znamená jediné: ten, kdo ještě nevyzkoušel šéfkuchařovat legendární líčka, měl by si rychle udělat rezervaci, protože ty určitě rychle zmizí.

Českou klasiku nabídne také hotel Augustine, který v masové verzi vsadil na tradiční znojemskou. Jen málokdo si dovede představit, jak s tímto pokrmem poradí šéfkuchař Jan Horák.

Milujete hotelové restaurace a když se v nich ocitnete, hned se dostanete do dovolenkové nálady? „To jste u nás správně, protože jedním z našich cílů je přivézt do nich i domácí zákazníky. Prostě nemusíte cestovat za hranice, abyste se najedli v Marriottu Zdejší restaurace Artisan pro hosty připravila jehněčí s rozmarýnovou omáčkou,” popisuje Anna Grosmanová, úspěšná foodblogerka, která za akcí v Česku stojí.

Podle Anny Grosmanové se do jarní akce zapojí zase o něco víc restaurací než na podzim, kdy jich v Praze  bylo něco málo přes třicet. Tentokrát se počet podniků vyšplhal na 44.

Princip je stejný: speciální menu, které restauratéři k této akci připraví, má být dostupné široké  veřejnosti. Tomu také odpovídá cena: 790 nebo 590 korun na osobu (plus rezervační poplatek 15 korun). Účastníci si mohou v každé restauraci vybírat z různých menu, která obsahují předkrmy, hlavní chody a dezerty, a to většinou i ve vegetariánské, někdy dokonce ve veganské verzi.

Restaurace, které ještě nemají to nejvyšší renomé, nabízejí menu za nižší cenu, a mají tak díky festivalu šanci ukázat, co v nich je. Právě přátelská cena za luxusní menu v nejkrásnějších pražských podnicích pak podle pořadatelů vede k tomu, že mnoho hostů přijde na festival i několikrát.

Partnerem festivalu jsou značky Martini a Kinley, které přinášejí festivalový koktejl Martini Fiero & Kinley Tonic. Dostanete ho ve všech restauracích k menu zdarma.

Víc informací o Restaurant Week festivalu a seznam všech zúčastněných restaurací najdete na oficiálních stránkách www.restaurant-week.cz.