Poptávka po fotoaparátech bez zrcadla raketově roste, a to díky jejich neodolatelným funkcím, které lákají fotografy všech úrovní. V posledních letech prochází segment fotoaparátů bez zrcadla průběžnými modernizacemi hardwaru, díky nimž si je milovníci fotografie velmi oblíbili. Jedním z hlavních vylepšení je schopnost posouvat limity toho, jak rychle funguje závěrka. Díky zlepšení mechanismu závěrky se výrobcům podařilo nabídnout ještě kratší časy, jež tak fotoaparátům bez zrcadel umožňují zachycovat snímky rychle po sobě, aby zdánlivě zastavily rychle se pohybující subjekty a omezily rozmazání způsobené pohybem. To je výhodou při focení sportu, živé přírody a všemožných akcí, kde je klíčové zachycovat rychlé momenty.

V reakci na rostoucí popularitu sportovní fotografie a stále vyšší význam umělé inteligence (AI) věnují i výrobci chytrých telefonů nemalé úsilí tomu, aby se zlepšila rychlost focení a čistota obrazu. V návaznosti na tento trend začala značka HONOR proaktivně pracovat na tom, aby se stala lídrem v oboru inovací u fotoaparátů. Prostřednictvím integrace technologie umělé inteligence do fotoaparátů v telefonech a výrazným modernizacím na straně hardwaru i softwaru se HONOR snaží nabídnout ve smartphonech fotografické funkce na profesionální úrovni, díky nimž mohou uživatelé zachycovat vzrušující sportovní momenty s výjimečnou ostrostí a zvěčňovat prchavé okamžiky v mimořádném detailu.

Série HONOR Magic6 je vybavena systémem Pro-Grade Falcon Camera, který je poháněn umělou inteligencí, nabízí výsledky na profesionální úrovni a je ztělesněním nepolevujícího závazku značky HONOR přinášet mimořádnou kvalitu focení. Obsahuje výjimečný periskopový telefoto objektiv se 180 MPx a celou řadu průkopnických funkcí, jako je na míru upravený HDR senzor se schopností ultravysokého dynamického rozsahu a mimořádně velká variabilní apertura. Aby byl potenciál systému kamer využit naplno, používá HONOR technologie umělé inteligence, díky čemuž může nabídnout výjimečný zážitek z focení. Díky přelomovým inovacím ve funkci sledování pohybu HONOR AI Motion Sensing umožňuje série HONOR Magic6 svým uživatelům zachycovat úžasné momenty.

Bezprecedentní rychlost: systém HONOR Falcon Camera povýšil na profesionální úroveň

Systém HONOR Falcon Camera, který byl poprvé představen v sérii HONOR Magic5, byl důkladně optimalizován tak, aby nabídl nejlepší fotografický výkon ve svém oboru. Tím vznikly silné základy pro sérii HONOR Magic6, která je vybavena vylepšenou verzí systému Falcon Camera, tzv. Pro-grade. Spolu se zlepšením dynamického rozsahu, citlivosti na světlo, možnosti zvětšení a dynamických vizuálů tak série HONOR Magic6 povyšuje rychlost fotografování na novou úroveň. Díky aktuátoru ze slitiny s tvarovou pamětí (SMA), který kombinuje funkce pro automatické ostření (AF) a optické stabilizaci obrazu (OIS), nabízí tento systém rychlost ostření, která je i v nejkomplikovanějších scénářích focení na špičce ve svém oboru. V kombinaci s dalším vylepšením algoritmu i systému Falcon Camera je tak HONOR Magic6 Pro všestranný a spolehlivý nástroj pro vysokorychlostní focení, a to jak z hlediska rychlosti uzávěrky, tak zpracování obrazu. Tato evoluce dala vzniknout jedinečnému zážitku z focení, díky němuž lze zachytit samotnou podstatu prchavých okamžiků v různých ohniskových vzdálenostech a fotit rozmanité scény bez námahy.

Foťte jako profesionál: algoritmus pro sportovní portréty nabízí zážitek srovnatelný s profesionálním fotoaparátem

Zbrusu nový model HONOR Magic6 Pro nabízí algoritmus pro sportovní portréty, díky kterému můžete snadno zachycovat portrétní snímky s přirozeným efektem bokeh, a to i u rychle se pohybujících subjektů, a dosáhnout výsledků srovnatelných s optickým objektivem. V pozadí pracuje algoritmus, který umožňuje fotoaparátu zachytit více snímků, jež pak propojí do jednoho obrázku s efektivní optimalizací políček zachycujících portrétovaný subjekt a pozadí. Díky rychlému a přesnému ostření a detekci pohybu dokáže algoritmus zachytit pohybující se portrét v dokonalém detailu. Binokulární odhadování hloubky a segmentace pro sportovní portréty umožňují přesně upravit pozadí s přírodním efektem bokeh využitím široké čočky a telefoto čočky zároveň. Nakonec je snímek kalibrován a několik různých záběrů je propojeno dohromady, aby výsledek nabídl realistické informace o světle a stínu a přesně zachytil vztahy mezi subjekty z hlediska hloubky pole. Ze svého chytrého telefonu tak získáte profesionálně vypadající výsledek bez kompromisu v oblasti detailů, rychlosti a efektů bokeh.

Na cestě k jasnějším fotografiím: HONOR přebírá kormidlo se soustavou teleobjektivů

Profesionální sportovní fotografové používají převážně telefoto objektivy, protože jim umožňují nabídnout pohled zblízka, který je při focení sportovních akcí na velkých stadionech klíčový. Tito fotografové si oblíbili zejména přiblížení v rozsahu 2,5× – 10× (což odpovídá ohniskové vzdálenosti od 68 mm do 270 mm). Tento rozsah přispívá k lepší kompozici obrazu, protože fotografům umožňuje upravit ohniskovou vzdálenost tak, aby mohli dokonale zarámovat a zachytit klíčové momenty na různé vzdálenosti. Flexibilita tohoto způsobu focení nabízí ideální rovnováhu mezi focením detailů a širších fotografií, jež dodávají dokumentované akci kontext. Tyto úrovně přiblížení také pomáhají minimalizovat zkreslení obrazu, jež s sebou obvykle přinášejí širší úhly, a zajišťují tak přesnou reprezentaci subjektů a jejich okolí bez nežádoucího vizuálního zakřivení.

Značka HONOR se pustila do značného vylepšování svých teleobjektivů, aby mohla nabídnout funkce pro sportovní focení na profesionální úrovni v chytrých telefonech. Série HONOR Magic6 je vybavena výjimečnou periskopovou telefoto čočkou s 180 MPx, aperturou f/2,6 a telefoto senzorem o velikosti 1/1,49 palce, který je největší ve svém oboru. Díky tomu nabízí 400% zlepšení schopnosti zachycovat světlo v porovnání s vlajkovými loděmi ostatních hráčů na trhu a umožňuje mimořádně věrně fotografovat vzdálené objekty. Senzor kamery také dokáže propojit 16 pixelů zachycujících světlo do jednoho většího a nabídnout tak pixely o velikosti ekvivalentní 2,24 μm[1], aby bylo možné fotit zářivé a živé fotografie i v náročných světelných podmínkách. Podobně i značka Canon soustavně inovuje své fotoaparáty bez zrcadla, u nichž se zvlášť zaměřuje na pokročilé systémy automatického ostření, jež umí skvěle sledovat subjekt a zajišťují tak přesné a rychlé ostření i u pohyblivých cílů. Navíc společnost Canon rozšířila i svou nabídku telefoto objektivů, aby fotografům umožnila zachycovat vzdálené subjekty s mimořádnou mírou podrobností, což zvlášť pomáhá sportovním fotografům pracujícím v náročných podmínkách. Značka HONOR se vydala podobnou cestou a v návaznosti na úspěchy v segmentu profesionálních fotoaparátů se snaží nabídnout ve svých produktech podobné výsledky, jaké je možné získat z fotoaparátu bez zrcadla. 

Kromě funkcí zoomování podporuje telefoto objektiv také 2,5× optický zoom, 5×/10× zoom na senzoru a 100× super rozlišení. Uživatelé mohou zachycovat subjekty zblízka i zdálky s mimořádnou precizností a se zachováním výjimečné ostrosti, čistoty obrazu a hloubky každého záběru. Ať už fotíte drobné detaily, nebo rozsáhlé scény, telefoto objektiv HONOR zajišťuje výjimečnou kvalitu obrazu i při nejvyšších úrovních zvětšení. Uživatelům chytrých telefonů tento výjimečný systém telefoto objektivů od značky HONOR umožňuje naplno zažít výhody optického zoomu a pořizovat mimořádné snímky v libovolném scénáři focení bez ohledu na úroveň složitosti.

Světla se nebojíme: první na míru upravený HDR senzor s ultravysokým dynamickým rozsahem v oboru

Protože se značka HONOR zavazuje vyvíjet fotoaparáty, které vynikají v zachycování těch nejmenších detailů a hry světla v rozmanitých světelných podmínkách, představuje první na míru upravený HDR senzor s ultravysokým dynamickým rozsahem v oboru. Díky výjimečnému HDR senzoru o 1/1,3 palce nabízí série HONOR Magic6 výjimečné zlepšení dynamického rozsahu o 800 %[2]. Toto výrazné zlepšení zajišťuje vyšší přesnost podání barev a jasu, a to zejména u objektů pod silným světlem. Uživatelé mohou bez námahy snímat mimořádné detaily a dokonale zachytit světlo pro výjimečné výsledky focení.

Kvalitu obrazu HDR posouvá značka HONOR na novou úroveň díky přelomové technologii High Dynamic Range Imaging Enhancement s vlastním algoritmem pro automatickou expozici (AE). Tato funkce umožňuje plynule přecházet mezi jednotlivými stavy HDR a snadno se tak vypořádá s přechody z jasně nasvícených venkovních scén do tmavších interiérů i s náhlými změnami světelných podmínek. Díky tomuto pokročilému algoritmu série HONOR Magic6 zajišťuje, že uživatelé mohou fotit s optimální expozicí a v živých detailech bez ohledu na světelné podmínky.

V reakci na komentáře uživatelů k omezené podpoře HDR v náhledu fotografií, u videa, v režimu sériového snímání a u rychlého focení je série HONOR Magic6 vybavena dvourámečkovou podporou HDR a komplexní HDR transformací ve všech cestách zpracování obrazu, čímž zajišťuje, že uživatelé mohou pořizovat lépe vyvážené a vizuálně atraktivnější snímky s ohromujícím světlem a stínem. Navíc série HONOR Magic6 zapojuje kontrolu nad HDR světlem a stíny do procesu focení, aby mohli uživatelé snadněji pořizovat ohromující fotografie siluet.

Maximální kontrola nad světlem: největší variabilní apertura v oboru 

Aby bylo možné překonat komplikace spojené se zachycováním atmosférických jevů a umožnit rozmazávání pozadí u fotek, což vyžaduje výrazně proměnlivou aperturu, představuje značka HONOR v systému Pro-grade Falcon Camera ultravelkou variabilní aperturu, tedy inteligentní systém, který automaticky upravuje aperturu během běžného focení, ale který zároveň v profesionálním režimu umožňuje aperturu manuálně přepínat mezi f/1,4 a f/2,0. Tato inovativní funkce dává uživatelům flexibilitu v upravování hloubky pole podle svého vkusu a zároveň zachycuje o neuvěřitelných 22 % více světla než čočka IMX989 F1,9 se senzorem o velikosti 1 palce.

V portrétním režimu a v prostředí s nízkou hladinou světla se apertura hladce přepne na f/1,4, aby nabídla mimořádný 104%[3] nárůst v zachycování světla, díky čemuž může série HONOR Magic6 dosáhnout efektu rozostřeného pozadí, který je srovnatelný s fotoaparáty bez zrcadla. Díky možnosti vybrat si mezi dvěma aperturami mohou uživatelé přepínat mezi pořizováním fotek s přirozeným bokeh efektem a ostřejších fotek, které zachycují subjekt i pozadí s většími detaily.

Chytřejší #sportografie: snímání pohybu s umělou inteligencí ve všech situacích

Výzkumný a vývojový tým HONOR se snaží maximálně využít schopností umělé inteligence v zařízení, a proto dále upravuje a optimalizuje i algoritmus pro sledování pohybu, aby nabídl ještě více možností. Série HONOR Magic6 nabízí modernizovanou verzi systému sledování pohybu HONOR AI Motion Sensing, která posouvá hranice fotografie. Tato pokročilá technologie překonává omezení svého předchůdce, který se spoléhal na 270 000 obrázků, na nichž se umělá inteligence učila identifikovat skákání, chůzi a běh. Modernizovaná verze využívá obrovskou sadu 8 000 000 obrázků zahrnujících 10 různých scénářů, takže je výsledná umělá inteligence ještě chytřejší. Fotoaparát tak dokáže zachycovat mnoho rozmanitých typů sportů a aktivit nad rámec protahování, chůze a běhu, aby pokryl 10 různých druhů mainstreamových sportů. Ať už chcete vyfotit šplouchnutí vody, elegantní pohyby tance, vzrušující akci bojových umění nebo bleskový útok v šermu, fotoaparát nabízí pozoruhodnou preciznost v inteligentní identifikaci a sledování různých typů pohybu, aby vám umožnil zvěčnit rozhodující momenty. Díky tomu, že mohou každý jedinečný pohyb zachytit v ohromujícím detailu, tak uživatelé mají možnost dokumentovat svůj životní styl a vytvořit ohromující vizuální katalog nejlepších momentů svého života.

Aby značka HONOR předvedla svůj závazek zachytit veškerou krásu sportovní fotografie, pustila se do úzké spolupráce s elitní šermířkou Cécilií Berder a s britskou firmou Tyson, jež se specializuje na tzv. „bullet time“ fotografii. Značka HONOR natočila na mobil HONOR Magic6 krátké, filmově působící video, které nádherně zachycuje rychlé umění sportovního šermu. Toto video se zaměřuje na neuvěřitelnou rychlost pohybů v šermu a ukazuje tak výjimečné schopnosti systému HONOR Falcon Camera využívajícího umělou inteligenci k zachycení pohybů, které mohou být tak rychlé jako vystřelený náboj nebo akcelerující auto. Mistrovským zachycením bleskurychlých pohybů šermu v ohromujícím detailu, včetně hrotu šavle, která patří mezi nejrychleji se pohybující objekty ve sportu vůbec, video ukazuje výjimečnou schopnost série HONOR Magic6 tyto intenzivní momenty zvěčnit. Díky špičkové technologii HONOR mohou uživatelé zachytit a zvěčnit prchavé sportovní momenty s dosud netušenou přesností a jasností, a posunout tak svou sportovní fotografii na novou úroveň.

Shrnutí

Značka HONOR posouvá hranice inovací ve fotografování chytrým telefonem, aby uživatelům nabídla nejlepší zážitek ve své třídě. Jsme přesvědčeni, že příštím velkým trendem ve focení chytrým telefonem je sportovní fotografie, a náš pokrok a naše ambice ve sportovní fotografii poháněné umělou inteligencí představují výrazný skok vpřed, díky kterému mohou naši uživatelé svým telefonem fotit jako profesionálové,“ uvedl Dr. Wej-lung Chou, technický expert pro oblast fotografování ve společnosti HONOR Device Co, Ltd.

Díky ideální kombinaci hardwaru, který patří ke špičce v oboru, a softwarových řešení, jako je systém Pro-Grade Falcon Camera s AI, se značka HONOR snaží posouvat technologické hranice a nasazovat nové inovace, kterými posouvá laťku celého oboru. Série HONOR Magic6 je toho důkazem a nabízí výjimečné fotografie, které upevňují pozici značky HONOR coby průkopníka v neustále se rozvíjejícím oboru fotografování chytrým telefonem.

Další informace o značce HONOR najdete na oficiálních webových stránkách: www.hihonor.cz