Již 18. ročník Zimního turistického srazu se koná v Sokolově ve dnech 8. – 11. února. Slavnostní zahájení proběhne ve čtvrtek 8. února od 18 hodin v Městském domě kultury Sokolov (bývalý Hornický dům).  V následujících dnech se uskuteční několik turistických pěších výletů v Krušných horách mezi Kraslicemi, okolí Vrchu Háj na Ašsku, Přebuzí, Abertamy a Horní Blatnou, okruh kolem Mariánských Lázní.

Původně plánované běžecké trasy byly změněny na vedené pěší výlety, které jsou v délkách od 10 do 20 kilometrů. V nabídce jsou také pěší trasy údolím řeky Ohře, kde je hlavním lákadlem jak údolí řeky samotné, tak hrad Loket a historické centrum města Loket. Na sobotu je připraven společenský večer s hudbou, kde bude příležitost vyhodnotit celou akci, popovídat si i zatancovat. 

Další z tradičních výletních akcí pro veřejnost se koná v sobotu 10. února: již 46. ročník pochodu Zimním krajem léčivých vod startuje dopoledne v Hotelové škole v Mariánských lázních a zájemci mohou jít pěšky po 3 různých trasách v délce 5, 15 nebo 20 km. Navštíví například rozhlednu Kamzík, která je jinak pro veřejnost nepřístupná, rozhlednu Hamelika nebo nejvyšší vrchol tepelské vrchoviny Podhorní vrch. Trasy vedou po značených turistických trasách. Za symbolické startovné účastníci získají razítka, diplomy a další malé suvenýry a malé občerstvení. Cíl je v nedalekém Hotelu Krakonoš.

Akce jsou organizovány s finanční podporou Karlovarského kraje. Přehled akcí Zimního turistického srazu najdete na www.kctkv.cz

Další informace o činnosti Klubu českých turistů najdete na stránkách www.kct.cz