Slavnostní premiéra premiéra filmu Premiantka, splnila velká očekávání. A není divu, debutující režisérka Jade Halley Barlett, která je rovněž autorkou scénáře, namíchala divácky velmi atraktivní koktejl. Nebezpečně svůdná Jenna Ortega a charismatický Martin Freeman se zapletou do osidel ožehavého vztahu učitele a studentky. Provokativní film Premiantka se poprvé představila 11. ledna na festivalu v Palm Springs. Do českých kin vstoupila 1. února.

Talentovaná osmnáctiletá spisovatelka Cairo Sweet (Jenna Ortega) dostává od svého profesora literatury Jonathana Millera (Martin Freeman) tvůrčí úkol, který nečekaně rozpoutá příliv vášní a intrik. Zatímco veškeré hranice postupně mizí, profesor a jeho žačka se musí postavit svým nejtemnějším stránkám… Trailer k filmu Premiantka dává tušit, že nebudou chybět slzy, obětí, ani vyhrocené dramatické okamžiky.

Jenna Ortega a Martin Freeman patří k nejzářivějším hereckým hvězdám.  Jenna Ortega svou profesní kariéru zahájila už v dětství. Na kontě má řadu výrazných rolí, celosvětový úspěch jí přinesl komediální hororový seriál Wednesday, kde si zahrála Wednesday Addams. V rodné Americe je označována za novou královnu hororu a zároveň módní ikonu, na Instragramu má čtyřicet milionů fanoušků. Martin Freeman se proslavil především coby doktor Watson v oceňovaném seriálu Sherlock a Bilbo Pytlík v trilogii Hobit režiséra Petera Jacksona. Tuzemští diváci ho dobře znají také z vánočního hitu Láska nebeská. V Premiantce si spolu s nimi zahráli Dagmara Domińczyk, Bashir Salahuddin, Gideon Aldon a další.

Foto: Zac Popik