Atopický ekzém se nedá vyléčit, s atopickým ekzémem je dobré naučit se žít! Jak? PDF Tisk Email
Sobota, 10 Říjen 2020 15:00

vyrážka

Atopický ekzém je komplex mnoha projevů a fází onemocnění s širokou škálou doporučení a léků, které se liší dle formy od akutní až po chronickou. Pacienti mají k dispozici různé formy a skupiny léků, které se musí naučit vhodně používat. Jak, kdy a proč je klíčové k pro zvládání onemocnění.“Atopický ekzém se nedá vyléčit, s atopickým ekzémem je dobré naučit se žít!“ uvádí prof.  Petr Arenberger, DrSc. MBA , předseda České dermatovenerologické společnosti a odborný garant projektu Atopikonline.cz

 

E-learningový projekt pro pacienty s atopickým ekzémem Atopikonline.cz je vzdělávací web pro pacienty s nově diagnostikovaným atopickým ekzémem, ale i pro chronické pacienty, kteří hledají ty správné informace.

 Na internetu je spousta nepravdivých a zavádějících informací ohledně doporučení řešení problematiky atopického ekzému. Projekt AtopikOnline sdružuje odborníky pro dané téma, a tím dává pacientům jistotu, že získají ucelené a ověřené a validní informace.Atopikonline.cz  byl realizován s předními specialisty v dermatologii, kteří se danou problematikou zabývají - prim. MUDr. Čapková, MUDr. Nina Benáková, Ph.D. a MUDr. Radek Litvik.

Česká dermatovenerologická společnost ČLS. JEP projekt doporučuje.  Okruh témat obsažených v jednotlivých modulech je od obecných informací o atopickém ekzému přes důležitost funkce kožní bariéry, význam emoliencií v léčbě až po konkrétní životní situace. Jednotlivé lekce se věnují praktickým a konkrétním situacím v životě pacientů jako je například sport, těhotenství, svatba, volba správné dekorativní kosmetiky. Speciální část projektu je věnována atopickému ekzému u dětí nebo úskalí používání kortikoidů  a dalším tématům, jako je například schémata léčby a jejich formy,  používání masťových základů,  jak je správně aplikovat atd.

Miminum atopika -  www.atopikonline.cz je projekt pro pacienty s atopickým ekzémem a jejich blízké.Projekt byl  spuštěn 1.  10. 2020 a registrace je zdarma.Na https://www.atopikonline.cz se můžete zaregistrovat i Vy.

Aktualizováno Středa, 21 Říjen 2020 06:17
 

Reklama

Banner