Celebrity pokřtily charitativní kalendář ALZHEIMER HOME PDF Tisk Email
Úterý, 01 Leden 2019 09:25

alt

V kunratickém ALZHEIMER HOME, moderním centru pro péči o nemocné s Alzheimerovou chorobou, proběhl koncem roku slavnostní křest již druhého ročníku charitativního kalendáře, a to za účasti hlavní patronky Jiřiny Bohdalové, klientů ústavu a významných hostů.

 

Za účelem rozvoje a vybavení stávajících i nových domovů pečujících o nemocné s Alzheimerovou chorobou vznikl unikátní projekt charitativního kalendáře na rok 2019. Tradičně byla přizvána řada známých osobností – Jiřina Bohdalová, Michal David, Eva Perkausová, Roman Šebrle, kompletní televizní Partička, porota ze show Tvoje tvář má známý hlas nebo hvězdy seriálu Modrý kód.

Slavnostní křest kalendáře se uskutečnil v úterý 18. prosince 2018 v ALZHEIMER HOME Zátiší v Praze za účasti patronů, klientů a jejich rodin a významných hostů. Velkolepou akci bravurně moderoval Libor Bouček

Jelikož mám tu čest být v tomhle kalendáři, tak jsem bral jako povinnost to tady odmoderovat. A taky už myslím na zadní kolečka, protože nikdy nevíte a tady by se mi líbilo,“ řekl na křtu Libor Bouček.

Nechyběli známí sportovci, herci, zpěváci a moderátoři, viděli jsme zde Radka Štěpánka, Martina Dejdara, Evu Perkausovou, Jiřinu Bohdalovou, Heidi Janků, Mariána Vojtka, Michala Davida, Horsta Siegla, Pavla Kuku, Antonína Panenku, Sagvana Tofiho, dále modelky Andreu Kabickou, Anetu Vignerovou a Nikol Švanterovou.

Jiřina Bohdalová se zde setkala u kávy se svým bývalým manželem Břetislavem Stašem, otcem herečky Simony Stašové. 

Heidi Janků se stala jednou z patronek tohoto kalendáře, protože s touto diagnózou má své zkušenosti. „Tuto nabídku jsem nemohla odmítnout. Máme tuto nemoc v rodině. Ivošova sestra je umístěna ve stejném domově v Brně. Takže o této nemoci vím hodně. Také vím, jak skvěle se v těchto domovech o klienty starají,“ prozradila Heidi, která Vánoce strávila s rodinou zesnulého manžela v Lanškrouně.

Výtěžek z prodeje kalendáře, jehož cena byla v rámci veřejné sbírky stanovena na 499 Kč, je určen k rozvoji a vybavení stávajících i nových zařízení pečujících o nemocné s Alzheimerovou chorobou. Na projektu se podílela řada známých tváří – vedle již zmíněné Jiřiny Bohdalové také například Michal David, Heidi Janků, Libor Bouček, Marian Vojtko, Sabina Laurinová, tým moderátorů FTV Prima Eva Perkausová a Roman Šebrle, Karolína a Kristýna Plíšková, účastníci StarDance, Partička a řada dalších. Tito všichni letos svou účastí nezištně podpořili boj s touto těžkou a nevyléčitelnou nemocí.

Po loňském úspěchu kalendáře, na němž se taktéž podílela řada známých tváří, jmenujme Lucii Bílou, Daru Rolins, Martina Dejdara, Radka Štěpánka a další, kdy v námětu kalendáře se klienti vrátili ke svým povoláním a koníčkům, letos tomu bylo naopak. Klienti ALZHEIMER HOME dorazili přímo „na pracoviště“ partnerských osobností – do divadel, televizí, rozhlasové kabiny, ale třeba i na tenisové kurty.

ALZHEIMER HOME z.ú. je neziskovou organizací – registrovaným poskytovatelem sociálních služeb a nestátním zdravotnickým zařízením. Řadí se mezi přední poskytovatele komplexní péče o klienty trpící Alzheimerovou chorobou v České republice. V pěti specializovaných zařízeních o celkové kapacitě 420 lůžek nabízí unikátní propojení zdravotních a sociálních služeb na nejvyšší dosažitelné úrovni.

Výtěžek z prodeje charitativního kalendáře je určen neziskové organizaci ALZHEIMER HOME z.ú. na rozvoj a vybavení zařízení pečujících o seniory a nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními onemocněními způsobujícími demenci, včetně Parkinsonovy choroby a dalších neurodegenerativních onemocnění.

Bližší informace o projektu jsou dostupné na webu www.slaskoujakodoma.cz.

Aktualizováno Středa, 02 Leden 2019 10:15
 

Reklama

Banner