Nenechte se zaskočit zimou PDF Tisk Email
Středa, 03 Leden 2018 09:53

alt

Na jednu stranu kopy barevného listí, babí léto a milé pohlazení od slunce jsou dávno pryč Na druhou stranu zima, nachlazení, zimní únava, deprese a splín. Budeme jako každý rok čelit chřipkovým epidemiím, prudkým změnám teplot, ale i brzkému stmívání.

 

Pocit bolavého žaludku z toho máme už nyní. Znovu ten stres. Jsme krůček od zimních depresí. Tento rok bude ale jiný a nemusíte hned házet flintu do žita. Odborníci z výživových poraden NATURHOUSE jsou připravení být vám nápomocní ve zvládání podzimních chmur.

„Naslouchejte svému tělu a dopřejte si dostatečný spánek a odpočinek. Tělu chybí sluneční paprsky, ze kterých by čerpalo energii, dopřejte mu ji tedy kvalitním spánkem, stravou a pozitivním náhledem na svět,“ radí hlavní výživová poradkyně NATURHOUSE Věra Burešová.

Tolik potřebná energie

NATURHOUSE-INMUNAT-ampule

Abychom měli spoustu energie i v zimě a naše tělo odolávalo útokům virů, začít bychom měli jídelníčkem. Ten by měl být pestrý, vyvážený a s dostatkem ovoce a zeleniny. Podzim a zima, stejně tak kvalita spánku a strava, se neblaze podepisují také na stavu imunitního systému, který často bývá oslabený. Jako prevence, ale i jako rychlá záchrana při dnech, kdy se cítíte oslabení, poslouží ampule INMUNAT. Díky svému složení podporují totiž správné fungování imunitního systému a zvyšování odolnosti organismu.

NATURHOUSE-Věra Burešová

„Lidé často dělají tu chybu, že nesvačí,“ uvádí jeden z nešvarů dnešní uspěchané doby poradkyně ve výživě Věra Burešová a pokračuje: „Abyste měli spoustu energie a současně udělali něco pro svůj imunitní systém i štíhlou linii, jezte pravidelně co 3 hodiny a nezapomínejte na ovocné svačiny, které vám dodají energii. Ušetříte si tak nadbytečné kalorie, které o sobě rády dávají vědět nárůstem hmotnosti.“ Není přeci důvod sahat hned po čokoládové tyčince, jídlu z fast foodu anebo chipsech v momentě, kdy pocítíte únavu. Z těchto zdrojů tolik potřebnou energii nikdy nezískáte. Ne tedy dlouhodobě a tak, aby tělu prospěla. Místo toho svůj jídelníček můžete obohatit o ovocné a zeleninové šťávy a smoothies.


NATURHOUSE

Dopřejte si pestrost a čerpejte ze sezonních surovin

Ideálním zimním ovocem jsou jablka, hrušky a švestky. Ze zeleniny je to pak třeba dýně, cuketa či patizon, ze kterých si můžete udělat i polévku. Z dýně nemusí být jen příloha či polévka. Zkuste i originální dezert – dýňový cheesecake. Energii vám mohou dodat také ořechy a různá semínka. Sáhněte třeba po dýňových, lněných, slunečnicových nebo konopných.

Nezapomínejte na dostatečný přísun tekutin

„Denně vypijte minimálně 1,5 litru čisté neperlivé vody v závislosti na fyzické aktivitě a zdravotním stavu. V chladných dnech samozřejmě zařaďte i čaje, určitě vás krásně prohřeje červený čaj,“ doporučuje Věra Burešová, hlavní výživová poradkyně NATURHOUSE, www.naturhouse-cz.cz. Šálek čaje vás příjemně zklidní a můžete si s ním udělat chvíli čas jen na sebe a své myšlenky. Přidáním ovoce a aromatického koření si k domácí pohodě můžete lehce připravit punč.

Při podzimním splínu se nebojte ani doplňků stravy. Jen je pečlivě vybírejte a nechte si i poradit od odborníků. Pokud na sobě pozorujte nervozitu, podrážděnost či nespavost, ve výživových poradnách NATURHOUSE mají kapsle STABILINAT s patentovanou složkou GARUM ARMORICUM®, která účinně pomáhá při nadměrném stresu, psychické i fyzické únavě.

Samozřejmostí je snaha omezit cigarety a alkohol. „Stopku“ mají také všechna smažená jídla, sladkosti, kofein, mléčné výrobky a pšenice.

Bez pohybu to nepůjde

Chtěli byste se pustit do cvičení, ale chybí vám energie? Jen začněte. Ač se to zdá paradoxní, pohyb vám chybějící energii dodá. Pět až deset minut protahovacích cviků nebo projížďka na kole umí zázraky. Není totiž třeba se dlouhé hodiny dřít v posilovně. Vašemu zdraví prospěje už to, když si každý den dopřejete minimálně 30 minut chůze. „Můžete si udělat třeba procházku cestou z práce, projít se se psem nebo místo výtahu chodit po schodech. Zvlášť v tolik citlivém období jako je podzim a zima je důležité udržovat v dobrém stavu psychiku, k čemuž vám může pomoci také jóga,“ radí Věra Burešová z NATURHOUSE.

Aktualizováno Neděle, 07 Leden 2018 20:02
 

Reklama

Banner