Jak to žilo v Discolandu aneb svátek devadesátek PDF Tisk Email
Pondělí, 04 Duben 2022 20:52

Jak to žilo v Discolandu aneb svátek devadesátek

Jak to žilo v Discolandu aneb svátek devadesátek? Život v legendárním Discolandu Sylvie, od jehož otevření letos v dubnu uplyne 30 let, připomene vzpomínkový večer v pražském klubu Retro Music Hall naplánovaný na čtvrtek 7. dubna od 20 hodin. Zazpívají na něm hvězdy, které v Discolandu kdysi vystupovaly a promluví i osobnosti 90. let, jenž slavný klub pamatují.

 

„Jsme připraveni ukázat, jak to v Discolandu žilo. A to po stránce muziky i setkávání lidí, kteří něco znamenali,“ řekla DJ Uwa, který bude na hudebním večírku hrát největší hity 90. let. „Hrál jsem v Discolandu od jeho otevření v dubnu 1992 až do jeho zavření v roce 1994. Celou tu dobu si pamatuji, takže mám co vyprávět,“ svěřil se dýdžej, který slibuje nejedno překvapení.

Na akci vystoupí zpěvačky Marcela Březinová a Šárka Rezková, která v 90. letech bodovala s hitem Borůvková, a další osobnosti spjaté s tímto obdobím.

Vzpomínkovým večerem bude provázet moderátor Luboš Procházka, dlouholetý spolupracovník Karla Gotta, jemuž zpěvák o svých návštěvách Discolandu několikrát vyprávěl.

Tato akce v pražském Retro Music Hall na Vinohradech připomene fungování známé diskotéky, libeňského Discolandu Sylvia.

Na akci také dorazí dále bývalá moderátorka televize Nova Jana Adamcová nebo herec Kryštof Bartoš, který hrál vyšetřovatele v seriálu České televize Devadesátky. Uwa dodal, že se objeví možná i někteří politici a podnikatelé.

Budova Discolandu v Primátorské ulici je zhruba 27 let prázdná a chátrá. Dokonce byla nabízen v exekučních dražbách, za přibližně 8 milionu korum, ale z dražby byla stažena. Její současný vlastník se chystá budovu přestavět. Podle projektu zde měly vzniknout byty a restaurace.

Vstupenky nelze koupit v předprodeji, budou se prodávat na místě.

Retro Music Hall | nejlepší klub v Praze (retropraha.cz)

Aktualizováno Úterý, 05 Duben 2022 07:27
 

Reklama

Banner