Petr Kolečko představil trailer své komedie Přes prsty PDF Tisk Email
Středa, 10 Červenec 2019 10:44

alt

Početná delegace filmu Přes prsty dorazila do Karlových Varů, aby zde představila trailer a odhalila plakát nové romantické komedie od tvůrce dnes už kultovního seriálu MOST! Petra Kolečka. Úspěšný scenárista se tentokrát poprvé ujal i režie.

 

Ač i plakát svádí k představám o sportovním filmu z prostředí beach volejbalu, podle tvůrců i traileru je tady sport až ve druhém plánu. „Nejvíc je ten film asi o tom, že i když je člověk kretén, tak by měl v životě dostat druhou šanci, aby ho měl někdo rád. To je ryze autobiografická rovina. Druhé téma je pak křehkost ženského přátelství,“ vysvětlil Petr Kolečko s tím, že sportovní prostředí si ve svých scénářích (např. Okresní přebor, Vyšehrad, Lajna) vybírá hlavně proto, že ho baví. „A taky je to poměrně srozumitelný svět. Všichni vědí, o co postavám jde, odkud kam jdou, a překážky, které překonávají na cestě k vítězství, potom dělají ten film filmem,“ dodal Kolečko, který si tak poprvé vyzkoušel i režisérské křeslo.

Hlavní postavy filmu ztvárnily Petra HřebíčkováDenisa Nesvačilová„Petra pro nás byla jasnou volbou už kvůli zkušenosti s žánrem romantické komedie a díky svým hereckým schopnostem. Denisa prošla výběrem a myslím, že i to byla skvělá volba,“ svěřil se tvůrce s tím, že tentokrát nejsou dialogy až tak ostré, jak je u něj zvykem. „Tentokrát nám šlo opravdu víc o téma lásky, než o humor. Ale samozřejmě tam je i ten,“ dodal.

alt

Snímek přes prsty přijel představit den před svou svatbou herec Jiří Langmajer, který ve filmu hraje dost zásadní roli správce volejbalového hřiště Rudu. Menší, ale o to víc nepřehlédnutelnou roli přítele jedné z hráček uvedl také Jakub Prachař. Slovenskou protihráčku ústřední dvojice představila Radka Pavlovčinová.

Tvůrci odtajnili také část ústřední písně filmu, kterou složil zpěvák, skladatel a producent Marcell. Ten spolupracuje například s Debbie, Lenny nebo Adamem Mišíkem, tady ovšem sáhl po „slavici“ Lucii Bílé. Vznikl tak song s názvem Tvůj svět.

alt

V dalších rolích se ve filmu objeví také například Vojtěch DykMarek TaclíkIgor ChmelaJaromír NosekZdena HadrbolcováKristina GreppelováMarian MiezgaMilan MikulčíkJakub GottwaldLeoš Noha či Mirai Navrátil.

Romantická komedie Přes prsty se natáčela loni v září zejména v Praze a okolí s dotáčkami v červnu tohoto roku v Ostravě, kde se konal turnaj světové série FIVB v beach volejbalu. V českých kinech bude mít film premiéru 29. srpna a distribuovat jej bude společnost CinemArt.

Synopse
Příběh filmu Přes prsty se odehrává na beach volejbalových hřištích, ale nejen na nich. Linda (Petra Hřebíčková) a Pavla (Denisa Nesvačilová) jsou parťačky, které obětují beach volejbalu všechno. Tedy skoro všechno. Mladší Pavle tak trochu začínají tikat biologické hodiny a s přítelem Hynkem (VojtěchDyk) chce co nejdříve otěhotnět. To starší svobodná a bezdětná Linda nechápe. Zvlášť, když se jim podařilo kvalifikovat na mistrovství Evropy… Všechno ale stejně nakonec zamotá svérázný správce hřiště se zajímavou minulostí Jíra (Jiří Langmajer).

Námět: Petr Kolečko, Daniel Strejc
Scénář a režie: Petr Kolečko
Střih: Šimon Hájek
Kamera: Petr Bednář
Architekt: Milan Býček
Kostýmy: Adriana Trpkovič
Hudba: Viliam Béreš, Marcel Procházka
Výkonná produkce: DAWSON productions
Producenti: Martin Tošenovský a Petr Štefka (PP FILM)
Marketingový partner: Leemon Concept
Žánr: Komedie
Délka: 101 minut

Foto: PP FILM

Aktualizováno Čtvrtek, 11 Červenec 2019 10:54
 

Reklama

Banner