ReThink je nová řada přírodní kosmetiky čerpající sílu z ingrediencí africké přírody PDF Tisk Email
Čtvrtek, 07 Květen 2020 17:27
ReThink - nová řada kosmetiky, která v sobě propojuje sílu přírodních ingrediencí a zodpovědnosti vůči vlastnímu tělu a okolí

Kosmetika ReThink v sobě propojuje sílu přírodních ingrediencí a zodpovědnost vůči vlastnímu tělu i  celé planetě. Jedná se o projekt společnosti MEDINATUR, který vnímá péči o tělo jako komplexní úkon.Původ ingrediencí se nachází v africké přírodě v Senegalu, který svou rozmanitostí a neobyčejnými přírodními podmínkami dává velice kvalitní exotické suroviny v podobě nejkoncentrovanějších aktivních rostlinných extraktů.

„Všechny naše produkty jsou převážně z přírodních surovin, které musí projít náročnými kritérii a studiemi. Na původu našich surovin nám velice záleží, a to i z pohledu dopadu na životní prostředí. Stejně tak důležité je pro nás i 100% prověření účinků našich produktů, které podkládáme klinickými pozorováními. Celý proces, od prvotního výběru surovin, přes jejich zpracování, testování, používání, až po celkový dopad na naše okolí, je pro nás velkou prioritou. Žádný z našich produktů tak není testovaný na zvířatech ani neobsahuje živočišné látky. Všechny výrobky jsou tak vhodné nejen pro každou věkovou kategorie, ale i vegetariány a vegany. Ctíme a respektujeme tisíce let staré tradiční africké léčivé procedury, které byly vytvořeny z potřeby přežít a chránit pokožku před nepříznivým prostředím,“ vysvětluje MUDr. Papa Gaye, pod jehož vedením společnost MEDINATUR již 20 let přináší na trh celou řadu jedinečných produktů pro péči o pokožku celého těla.

„Přípravky doktora Gaye na bázi shea butter používám ve své praxi již od roku 2001. Dlouholeté zkušenosti se základní řadou shea produktů, ale i zkušenosti s novými produkty mě stále přesvědčují, že pro starostlivost o atopickou kůži je to nejlepší volba. V dermatologické praxi řeším stále více narůstající počet atopiků, alergických reakcí kůže, lupenku, záněty kůže bakteriální i virové. U všech onemocnění kůže je důležité podporovat obnovu tzv. ochranné kožní bariery. Kožní bariéra zajišťuje funkci imunitní , obrannou proti chemickým, mechanickým, bakteriálním i virovým vlivům. Udržuje stabilní tělesnou teplotu vnitřních orgánů, je nezbytná pro tvorbu vitaminu D a slouží jako zásobárna vody. Kůže pacientů většinou reaguje zcela individuálně na snášenlivost "promazávacích" kremů. Ve své praxi jsem se nesetkala s nesnášenlivostí přípravků řady shea butter Dr. Gaye. Nový antiage cream s shea butterem obohacený o vitaminy skupin A, B, C a E a i kyselinu hyaluronovou, je velmi dobře tolerován i u alergické pokožky. Krém má účinky hydratační, vyživovací, zjemňující a působí proti stárnutí kůže,“ uvádí dermatoložka MUDr. Michaela Prosová.

Shea - máslo z máslovníku

Výrobky Dr. GAYE jsou na bázi másla shea, které se získává ze semen stromu karité neboli máslovníku. Strom, vysoký dva až dvacet metrů, roste divoce bez šlechtění a hnojení v africké savaně, v pásmu řeky Senegal k řece Nil. Plody začíná dávat po 25 letech, jednou za rok vždy v květnu nebo v červnu. Máslo se získává ze semen. Kvalitativně nejlepší shea másla vznikají tradičním způsobem, tj. vařením vodou. Při teplotách kolem 29 stupňů je produktem olej, při teplotách pod 20 stupňů je jím máslo.

Obaly

Nedílnou součástí řady ReThink jsou také obaly, ve kterých se skrývá naše jedinečná receptura. Rozhodli jsem se dát přednost sklu. Kromě jeho čistého a nadčasového vzhledu je totiž také dokonale opakovaně použitelné nebo recyklovatelné. Co nejmenší ekologická zátěž našich obalů je pro nás hlavní prioritou.

Přispíváme

Naší planetě vděčíme za přípravky, které nám dopomáhají k té nejlepší možné péči o naši pokožku. Pokud je ekosystém narušen v jedné části světa, může to mít dopady i na naši, na první pohled vzdálenou, krajinu. Při zakoupení produktů řady ReThink přispějeme společně za každý kus 20 Kč na projekt Derbianus conservation. Tento projekt se snaží zachránit západní poddruh antilopy Derbyho v přírodních rezervacích Senegalu. Taurotragus derbianus derbianus se řadí mezi nejohroženější živočichy naší planety. NA SVĚTĚ ZBÝVÁ POSLEDNÍCH 300 ANTILOP DERBYHO!

alt
Aktualizováno Středa, 13 Květen 2020 08:31
 

Reklama

Banner