Osluňující skupina mnichů přímo ze shaolinského kláštera se vrací po 7 letech do České republiky se zbrusu novým programem v rámci 30. jubilejního světového tour. Diváci se mohou těšit na kombinaci bojového umění, akrobacii, mystérie a příběhovým vyprávění. Tato jedinečná show, která vyprodává stadiony po celém světě, míří v červnu opět do Brna, Prahy a poprvé v historii turné také do Českých Budějovic.

Datumy a místa konání:


⦁ 14. června 2024 – Brno, Zoner Bobyhall
⦁ 16. června 2024 – Praha, Kongresové centrum Praha
⦁ 17. června 2024 – České Budějovice, Sportovní hala Stromovka


Popis akce


Shaolin Show spojuje artistické výkony a bojové dovednosti s buddhistickým učením. Jedinečná podívaná, kterou obdivovala britská panovnice či americký prezident, patří mezi záhady současného světa a je považována za jeden z nejlepších kulturních exportů Číny. V této velké zemi patří výuka bojových umění k prestižním zaměstnáním i studiím a Shaolin je mezi kláštery absolutní špičkou.


Program a obsah


Program je vhodný pro všechny věkové kategorie, od dětí až po dospělé a celé rodiny. Během představení uvidíte osmileté benjamínky, dospělé muže i starce, kteří nehrají bezbolestné divadlo, ale nastavují svá těla úderům protivníků, hrotům kopí, ocelovým ostřím či dřevěným tyčím.
Diváci budou mít také jedinečnou příležitost zažít a poznat kouzlo cvičení Tai Chi pro ovládnutí svého těla i mysli, kdy shaolinský mistr povede jednoduchou a nezapomenutelnou lekci přímo z podia s celým hledištěm haly​​. Během představení budou k vidění ukázky různých stylů kung-fu, dechberoucí akrobatické výkony a demonstrace neuvěřitelné fyzické a mentální disciplíny. Představení zahrnuje také originální chrámovou hudbu, která doprovází výkony mnichů​.
Výkony mnichů
Mniši předvádějí lámání hrubých dřevěných tyčí o své vlastní tělo, ohýbání kovových tyčí bez známek poranění a další neuvěřitelné kousky, které demonstrují jejich fyzickou a mentální zdatnost. Trénink shaolinských mnichů je velmi intenzivní a trvá 12 až 18 let, než dosáhnou mistrovství a mohou vyučovat. Tento trénink udržuje jak jejich mysl, tak tělo mladé, což lze vidět na starém mistrovi, který má 82 let a je neuvěřitelně fit, zdravý a flexibilní​​.

SHAOLIN show live


Slevová akce


U příležitosti Dne dětí probíhá speciální rodinná akce – při koupi dvou vstupenek dostanete třetí zdarma (2+1 zdarma). Tato nabídka platí pro všechny termíny představení a pro všechny cenové kategorie. Slevová akce je platná pouze do půlnoci 1. června. Vstupenky lze zakoupit na SHAOLIN show 2024  nebo u tradičních přeprodejců​​.