Suchej únor letos zve školy na interaktivní výstavu na téma alkoholu. Její součástí je i AI bytost. 

Zdroj: FB Suchej únor

Kampaň Suchej únor, ke které se každoročně hlásí kolem 900 tisíc lidí, startuje za necelé dva týdny. Registrovat se lze od 15. ledna 2024. Součástí letošního ročníku bude interaktivní výstava na téma alkoholu v pražském Magenta Experience Centru v OC Arkády Pankrác, jejíž součástí bude i AI bytost.

„Nadcházející Suchej únor nebude jen o měsíci na suchu. Studenti se mohou těšit na AI bytost odpovídající na otázky týkající se závislostí,” říká Martina Bulánková, jež má kampaň Suchej únor na starosti. 
„Chceme navázat na předchozí úspěšné ročníky, ale chystáme i řadu novinek. Nadcházející Suchej únor nebude jen o měsíci na suchu. Studenti se mohou těšit na AI bytost odpovídající na otázky týkající se závislostí. Školy i veřejnost rádi přivítáme na interaktivní výstavě na téma alkoholu v pražských Arkádách,” říká Martina Bulánková, nová vrchní kampaně Suchej únor.

Smyslem výstavy, jež se bude konat ve dnech od 25. do 28. ledna, je prostřednictvím technologií ukázat, jaký má alkohol vliv na naše smysly, mysl i například bezpečnost v dopravním provozu. Na výstavu, na které bude představena i nová virtuální bytost diskutující se studenty  na téma alkoholu, se mohou na dopolední hodiny přihlásit školy (2.stupeň ZŠ, SŠ). Odpoledne a o víkendu bude výstava otevřena zdarma pro veřejnost. Na sobotní odpoledne je naplánována autogramiáda s Jiřím Burianem a Evou Burešovou. 

Suchej únor každoročně podporuje řada partnerů. I letošní ročník se koná pod záštitou Ministerstva zdravotnictví. Letos se přidala i Ministerstva vnitra a školství, Poslanecká Sněmovna parlamentu ČR, Hlavní město Praha a Liberecký kraj. Kampaň podporují pojišťovny OZP, VZP a ZPMV, Policie ČR, Zásilkovna, Magenta Experience Centrum. Z firem je to například Albert, Česká spořitelna, O2, Pilulka, Seznam, T-Mobile. Z řad influencerů se na stranu sucha přidali Jiří Burian, Eva Burešová, Adéla Elbel, David Kraus, Lucie Zelinková a další.